EN

1. ročník Czech VR Festu byl důležitým milníkem pro virtuální a rozšířenou realitu

Praha ve dnech 24. a 25. května hostila první český festival virtuální a rozšířené reality světového formátu. Mezi největší hvězdy konference patřili Veronica McGregor z NASA, Ryan A Bell z Hydro Studios, Masaru Ohnogi z gumi, Amir Abrihami z Unity Technologies a Tomáš Mariančík ze Soliraxu.

Czech VR Fest byl vůbec prvním podobným počinem v oblasti virtuální a rozšířené reality u nás. Konferenci a festival navštívilo za oba dny na 5000 lidí, především z řad ředitelů a manažerů technologických, strojírenských a energetických společností a institucí, technologů a marketingových odborníků a zástupců univerzit. Mezi návštěvníky se ukázal například také miliardář Václav Dejčmar.

Mimo akčních soubojů mohli být účastníci také svědky finále dvou týmů programátorských VR profesionálů hackathonu Torch VR Battleton. Tříčlenná porota, ve které usedl například Antonín Míšek ze Škoda Auto, nakonec zvolila jako historicky prvním vítězem tým Cute Potato.

V rámci nabytého programu konference se uskutečnilo také finále mistrovství České republiky v unikátním souboji Czech VR League, kde účastníci bojují futuristickými zbraněmi ve virtuální realitě proti mimozemským dronům. Absolutním vítězem se stal Josef Ráž alias MCJoe z VR herny VR Future.

Přínosy v oblasti strojírenského průmyslu, vzdělávání, armády, kultury, zdravotnictví a mnoha dalších oborů jsou nesporné. Na konferenci se představila světu řada projektů vznikajících v prostředí českých vývojářů a grafiků. Právě pro ně vzniká Asociace virtuální a rozšířené reality, která je propojí s investičními fondy, granty, univerzitami i soukromým sektorem, tedy se všemi, kteří hledají cesty k zásadním inovacím vývojových, výrobních a obchodních procesů. Otevírá se tím tak cesta k uživatelskému i investičnímu zhodnocení dosavadního vývojového úsilí celého českého prostředí virtuální a rozšířené reality.

CZECH VR AGENCY s.r.o., která stojí za pořádáním Czech VR Festu, se už dnes chystá na příští rok, kdy v dubnu uvede neméně silný druhý ročník VR/AR festivalu. Zájemci o vystavování a o přednášení se mohou již nyní hlásit na formuláři na webu www.czechvrfest.com. Z nich následně bude vybírat odborná komise.

Reference

Václav Dejčmar

Investor in RSJ algorithmic trading & private equity

Czech VR Fest je intenzivní akce, která na jednom místě propojuje rozmanité úhly pohledu na fenomén virtuální reality dneška: od aktuálně dostupných technologií a aplikací až po velmi konkrétní zážitky a filosofické přesahy.

Ryan A Bell

NASA, VR Scout, Hydro Studios

Czech VR Fest byl pro mě překvapením. Jako Američana cestujícího do zahraničí mě zde ohromil talent jednotlivců a schopnosti komunity. Vidět tu velkou společnost lidí pro mě bylo inspirující.